Hydrophil Bambusový kartáček (super soft)

99 Kč –25 %
bc0fbd2407fadf34f692f1f8ebf30f2f HYD ZB P 2020 violett ENG
99 Kč –25 % 74 Kč 61 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
22.11.2024
  • 100% přírodní materiál
  • Barvy na kartáčku z přírodních látek
  • Částečně kompostovatelný
  • Klimatický neutrální produkt - podporuje eko-projekty
  • Originální design
  • Žádné ftaláty a BPA (Bisfenol-A)
  • 100% z obnovitelných zdrojů

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zubní kartáček od Hydrophilu skvěle vypadá, výborně slouží a vyrobený byl s maximálním ohledem na životní prostředí. Rukojeť z udržitelně pěstovaného bambusu pustíte z ruky jen neradi a na super měkoučké štětinky z ricinového oleje budou skládat ódy především majitelé citlivých dásní. Kartáček s přírodní fialovou barvou navíc drží jeden krásný titul. Je totiž prvním klimaticky neutrálním kartáčkem na evropském kontinentě. Dobrý pocit při čištění zubů je tedy zaručen.

Zpočátku se výjimečně může stát, že vám několik jednotlivých štětinek vypadne. Do bambusu totiž štětinky nelze tak efektivně uchytit jako do plastu. Nemusíte se ale bát - nijak to nesnižuje funkčnost kartáčku.

Proč bambus?

Bambus má řadu výhod. Je ho hodně a roste rychle (ve správných podmínkách zvládne až 1 metr/den). To znamená více kyslíku a více zpracovaného CO2. Na světě pokrývá asi 32 mil. Ha (opravdu hodně fotbalových hřišť) a k jeho pěstování netřeba žádných pesticidů, protože je přirozeně antibakteriální. A to se přenáší i do kartáčků - antibakteriální látky umí hubit nejrůznější zárodky bakterií, které by nám jinak dělaly v ústech neplechu. No a kromě toho všeho je bambus opravdu pevný a příjemný do ruky.

Navíc je rozložitelný a tak nejjednodušším řešením je (až doslouží) vrátit jej zpět Zemi - prostě je někde v lese zakopat. Nebude to dlouho trvat a rozloží se. Druhou možností je prostě jej spálit.

Co je to vlastně ten ricinový olej?

Ricinový olej je rostlinný olej pocházející ze semen Skočce obecného, který roste především v Indii, Číně a Brazílii. Skládá se asi z 80 % z olejových kyselin, které jsou používané pro výrobu polyamidových vláken, tedy nylonu, na štětinky kartáčku. Jenže! I přesto, že se jedná o látku čistě přírodní, neznamená to, že pokud z ní vyrobíte (bio)plast, tak že je biodegradabilní. Až tedy kartáček doslouží, hlavu se štětinkami ulomte a hoďte to směsného odpadu. Tělo kartáčku pak můžete zakopat nebo vyhodit v lese, rozloží se.

A co barvy?

Asi dává smysl, že když už si Hydrophil zakládá na 100% čistotě svých výrobků, nebude používat žádné chemické barvy. A je to tak. Spolupracují s firmou AURO, která se už přes 30 let věnuje výrobě barev z přírodních látek. Jejich barvy jsou snadno odbouratelné, nezatěžují životní prostředí a navíc jsou, alespoň podle nás, fakt pěkné.

A budou mít pandy co žrát?

Na bambusové kartáčky a pouzdra se používá odrůda moso bamboo neboli Listoklasec jedlý (Phyllostachys edulis), kterou pandy nežerou. Pandy velké, kterých je ve volné přírodě jen asi 1.700 jedinců, se živí především odrůdami Pseudosasa japonica (Bambus metake), Phyllostachys nigra (Černý bambus) a Phyllostachys bissetii (Listoklasec Bissetův). Stejně tak pandy červené. Nemusíte tedy mít obavy, že byste brali pandám bambus od tlamiček.

A zase ta Čína!

Ano, je to tak. I tyto kartáčky jsou vyráběné v Číně. Ale zodpovědně. Kluci z Hydrophilu továrnu znají, pravidelně ji navštěvují a mají neustálý přehled o tom, co se v továrně děje a jak probíhá samotný proces výroby. 

Musí být produkty vyrobené v Asii vždycky jen ekologické zlo?

V ideálním světě by se všude prodávaly pouze produkty lokální výroby a z lokálních surovin. K takovému ideálu je ale daleko a trh a ekonomika nějak fungují. V tom všem nikdy není nic jen černobílé. My za své poslání považujeme hledat a nabízet alternativy, které něco skutečně zlepšují, jsou v něčem udržitelnější a ekologičtější.

Snažíme se české výrobce vyhledávat a podporovat. Pokud ale chceme nabízet opravdu širokou škálu produktů ve všech segmentech, musíme sáhnout i do cizích vod. I drtivá většina evropských firem, které se soustředí zejména na kategorii zero waste produktů, vyrábí na nějakém místě v Asii. Ať už Číně, Taiwanu či Indii. Proč? Především kvůli dostupnější ceně a velkým kapacitám.

Jak se říká, důvěřuj, ale prověřuj. Určitě je tedy žádoucí se zajímat o to, jak konkrétní asijská továrna funguje. Jestli nabízí svým pracovníkům férové podmínky, jestli dbá na ekologické faktory, nebo zda zaručuje vysokou kvalitu.
Pokud tomu tak je, považujeme i produkty z Asie za schůdné. Obzvláště proto, že si koupíte jeden produkt, který pak nahradí stovky, ne-li tisíce jednorázových. Bilance uhlíkové nebo obecně ekologické stopy je pak podle nás jasně pozitivní.

Jak správně čistit je třeba zjistit!

"Dělej vše tak, jak nejlépe umíš", praví jedno z toltéckých přísloví. I to čištění zubů se dá dělat správně a špatně. Tak si zopakujme zásady:

  • čistí se od dásní k zubům, jemnými krouživými pohyby (žádné drhnutí jak rejžákem),
  • žvýkací plochy až nakonec,
  • 2-3 x denně, jednou z toho používejte mezizubní kartáček a/nebo zubní nit,
  • pomalu a dlouho je lepší než rychle a zběsile,
  • po jídle s čištěním počkejte 30 minut,

Pár tipů na závěr:

  • Kartáček měňte ideálně jednou za 3 měsíce - až se štětinky začnou štěpit.
  • Pokud jste nemocní (chřipka/kašel/rýma...) počkejte až se uzdravíte a pak kartáček vyměňte.
  • Měňte i pasty - mikroflora v ústech si zvyká rychle a je třeba ji neustále překvapovat :-).
  • Vyberte si barvu, která vás zrovna baví a udělejte si z čištění zubů rituál.
  • A protože je Hydrophil o vodě, tak vězte, že kartáček stačí namočit a pak propláchnout. Voda nemusí téci celou dobu, co si čistíte zuby.
  • Buďte při čištění zubů hydro-pilní, vyplatí se to. :-)

 

Toho odpadu jen díky kartáčkům

Jeden člověk za život spotřebuje mnoho set zubních kartáčků a vytvoří tak až několik desítek kilogramů plastového odpadu. V Česku se recykluje jen něco přes 60 % plastového odpadu, zbytek končí na skládkách či ve spalovnách. Jen Praha je tak schopná za rok vyprodukovat několik desítek tun nerecyklovaného plastového odpadu pouze ze zubních kartáčků. Proto doporučujeme používat rozložitelné kartáčky z obnovitelných zdrojů - namísto plastu z ropy. 

Příběh značky aneb proč nás kluci z Hamburku tak dostali

Moin Moin! To říkají chlapci z Hydrophilu hned na úvod svého webu. Tak tedy Moin Moin, dobrý den. Pozdrav běžný na severu Německa, které už je blízko Dánsku a Fríským ostrovům. A Christoph, Sebastian a Wanja a jejich Hydrophil jsou právě odsud, z hanzovního města Hamburk.

Voda jako hlavní téma

A v Hamburku to všechno začalo! Kluci měli nejprve blog - blog o vodě, protože bez vody není život a je třeba se o ní starat. A mluvit o tom, že je třeba se o ní starat! Jestli vám to zní trochu zvláštně, že tři mladí kluci spolu psali blog na téma voda - inu, svedla je dohromady práce v organizaci Viva con Aqua de Sankt Pauli e.V., která se věnuje právě všemožným vodním tématům. V létě 2013 během cyklovýletu začali ti tři vymýšlet, jak by se dalo a zda by se dalo vyvíjet produkty, které budou nejen veganské, ale také ideálně 100% šetrné k vodě. Například vyráběné s minimem vody a s minimálním znečištěním - takže pro vodu neutrální (ostatně o tom vypovídá i název firmy, Wasserneutral). Ať už v rámci výroby nebo v rámci recyklace.

Šlo to rychle…

A vyšlo to. Rychleji, než čekali. Ohlas byl obrovský. Už v září 2013 měli první výrobek - tričko. Vzápětí vymysleli neutrální mýdlo, bambusový kartáček, tašky… a pak se začali specializovat na W. A. S. H. (WAter. Sanitation. Hygiene), tedy na segment hygieny a péče o tělo. Oblast každodenního používání. Protože, jak říká jejich motto: "Udělat každý den o trochu lepší." Ať už pro sebe, pro okolí nebo pro celý svět. Ono je to koneckonců propojené.

Neutrální pro vodu, veganské a fair

A tak v roce 2014, ještě ve třech, založili značku Hydrophil. Dnes už je jich šest, mají stážisty a studenty na kratší úvazky. Rostou do výšky i šířky, ale pevně a neochvějně se drží svých zásad. A vodu milují. Koneckonců, “hydrophil”, tedy hydrofilní, znamená vodu přitahující, vodu milující.

Neutrální pro vodu: Hydrophil používá pouze materiály (včetně barev bez minerálních olejů a dodané umělé chemie), které jsou čistě přírodní (například bambus) a zároveň je možné je recyklovat nebo zkompostovat bez nebezpečí pro pitnou nebo spodní vodu.

A co barvy? Asi dává smysl, že když už si Hydrophil zakládá na 100% čistotě svých výrobků, nebude používat žádné chemické barvy. A je to tak. Spolupracují s firmou AURO, která se už přes 30 let věnuje výrobě barev z přírodních látek. Jejich barvy jsou snadno odbouratelné, nezatěžují životní prostředí a navíc jsou, alespoň podle nás, fakt pěkné.

Veganské: Veškeré produkty, které Hydrophil vyrábí, jsou veganské a samozřejmě nejsou testovány na zvířatech.

Fair: Férové pracovní podmínky a mzda - bez kompromisů. Hydrophil vyrábí své bambusové výrobky v čínském Lishui a také tam každý rok jezdí na kontrolu.

Zároveň spolupracují s malými firmami v okolí Hamburku, které sdílí jejich etické postoje. A aby to bylo fér úplně, tak 10 % z výdělku věnují zmiňované Viva con Aqua de Sankt Pauli e.V..

Velké cíle, které stojí za to následovat

"Naší touhou je zvyšovat povědomí o udržitelné spotřebě, férové výrobě a ochrana životního prostředí", říkají svorně. Proto (a nejen proto) si sami vyrábějí své produkty, aby měli jistotu, že splňují veškerá kritéria.

Jinými slovy: kázat vodu a vodu i pít. Hydrophil je transparentní a pravdivý, proto mu věří čím dál více lidí - a proto mu věříme i my v Econea. A navíc vyrábí ty nejkrásnější bambusové kartáčky, které známe. :-)

Obsahují produkty Hydrophil palmový olej, nebo jeho deriváty? NE.

Žádná receptura neobsahuje palmový olej ani jeho deriváty. To máme od dodavatele potvrzené. Není to vůbec samozřejmé, proto si značky za tuto důslednost opravdu vážíme.

Doplňkové parametry

Kategorie: Přírodní zubní kartáček
Hmotnost: 0.2 kg
Materiál: tělo: udržitelně pěstovaný bambus, štětinky: nylon z ricinového oleje
Rozměry: 22,2 x 4 x 1,8 cm
Třída jemnosti štětin: super soft

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: